Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Akbank Resmen Ripple Ağını Kullanmaya Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Akbank Resmen Ripple Ağını Kullanmaya Başladı
Akbank Resmen Ripple Ağını Kullanmaya Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para dünyasının önde gelen para birimlerinden olan XRP’nin ana şirketi Ripple ile geçtiğimiz sene iş birliği sürecini başlatan Akbank, son güncellemler dahilinde Santander’in İngiltere merkezine Ripple’ın blok zinciri altyapısını kullanarak İngiliz Sterlin’i göndermeye başladı.

GBT Transferleri Başladı
Türkiye’nin inovatif bankalarından birisi olarak öne çıkan Akbank, Ripple ile iş birliğini bir sonraki aşamaya taşıyor. Güçlü banka geçtiğimiz sene yapılan anlaşma sonrasında ilk transfer işlemlerini gerçekleştirebilir hale gelirken, İngiltere’ye Santander’e sterlin transferleri Ripple ağını kullanarak gönderilmeye başlandı.

Gelişme hakkında görüşlerini paylaşan Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş blok zinciri teknolojisinin uluslararası ödemelerde getirdiği kolaylığa değinerek, Türkiye’nin blok zinciri ile uluslararası para transferlerini başlatan ilk bankası olmanın verdiği mutluluğu açıklamasında paylaştı;

“Sektöre öncülük eden bu uygulamanın ilk tohumlarını geçen yıl atmaya başlamıştık. Şimdi de Santander (MC:SAN) UK’e Ripple üzerinden blockchain altyapısı ile GBP para transferlerine başladık.Bu önemli teknoloji ile müşterilerimiz uluslararası para transferlerinde artık çok daha düşük maliyetli ve hızlı para transfer edebilme imkânlarından faydalanabilecek. Yeni bankaların sisteme katılımı ile bu hizmetimizi farklı bankalarla işbirlikleri ile genişletmek için yolculuğumuz devam ediyor”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Akbank Resmen Ripple Ağını Kullanmaya Başladı appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Akbank Resmen Ripple Ağını Kullanmaya Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

26 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH 100 dolardan yükselişe başladı Peter Brandt: Alt Koinlerde Deniz Bitti SFOX: Ethereum Artık Bir Altcoin Olamaz ! SEC’den Bitcoin ETF’sine Erteleme Avusturyalı Bakan: Blockchain’i Düzenlemeye Gerek Yok Ripple’ın 3.Çeyrek Satış Raporunda Kurumsal Yatırımcı Vurgusu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır