Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Adını Bile Duymadığınız Ethereum Tokeni, Ağın Yüzde 11’lik Gas Miktarını Tüketiyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Adını Bile Duymadığınız Ethereum Tokeni, Ağın Yüzde 11’lik Gas Miktarını Tüketiyor!
Adını Bile Duymadığınız Ethereum Tokeni, Ağın Yüzde 11’lik Gas Miktarını Tüketiyor!

2/2


2/2


Popüler sosyal medya platformu Reddit‘in kullanıcılarından birisi, adı sanı bile duyulmamış bir Ethereum tabanlı tokenin, ağdaki mevcut gas miktarının ciddi bir miktarını tükettiğini öne sürdü.

Gas, temel olarak Ethereum ağında işlemlerin yapılması için gereken ‘yakıt’ olarak bilinmekte ve kullanıcılar yapılan işlemin boyutuna göre belirli gas ücretleri ödemekte. Farklı akıllı kontratlar da farklı gerekliliklere sahip. Olay tam olarak Bitcoin ağındaki işlem ücreti gibi olmasa da, teknik olarak ne kadar fazla gas gerekiyorsa, işlem de o kadar pahalı olmakta. Aynı anda ne kadar fazla işlem yapılırsa, ağın kaynakları da o kadar azalıyor ve gas fiyatları da o denli artıyor.

Ethereum ağındaki en büyük gas tüketen uygulamaları ve projeleri takip eden bir internet sayfası da, adı duyulmayan bu akıllı kontratın ağdaki en fazla gas miktarını tükettiğini doğruladı.


%10’un üzerinde gas tüketen  Bombay merkezli Omniscience Capital isimli projenin kendi internet sayfasında bile blockchain ürünleri ile ilgili bilgi bulunmuyor. Bunun yanı sıra firma hakkında ne Google (NASDAQ:GOOGL) ne de başka bir arama platformunda herhangi bir değer bilgisi de yok. Basın saatine göre 72.000’in üzerinde işlem yapan bu firma, ODF isimli kendi tokenine sahip ancak tokenin tam olarak ne için kullanıldığı belirsiz. İşin daha ilginç yanı, tokenin üreticisinin kim veya hangi kurum olduğu da bilinmiyor ve ODF temel olarak CKC isimli başka bir değeri veya üreticisi bilinmeyen tokenle işlem görmüş.

CCN kaynağının haberine göre bu denli işleme sahip bir token, yakın zamanda yeni bir sürpriz veya büyük bir proje olarak karşımıza çıkabilir.

Adını Bile Duymadığınız Ethereum Tokeni, Ağın Yüzde 11’lik Gas Miktarını Tüketiyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Adını Bile Duymadığınız Ethereum Tokeni, Ağın Yüzde 11’lik Gas Miktarını Tüketiyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Filipinler, Bir Hong Kong Firmasına Kripto Para Borsası Lisansı Verdi Konsensus etkinliği sonrası Bitcoin artışa geçti, balinalar neyin kokusunu aldı? İnanılmaz tahmin: Bitcoin 220 bin dolara fırlayacak! Reddit Kullanıcıları İddialı: ”Ya Bu Adam Satoshi Nakamoto İse?” Coinbase Türkiye’ye Açıldı: 60 TL Giriş Bonusu VeChain “Geleceğin Ayakkabısı” için Nike ve Reebok’ın Tasarımcısı İle Anlaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır