Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Abu Dabi Menkul Kıymet Borsası Kripto Paraları Araştırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Abu Dabi Menkul Kıymet Borsası Kripto Paraları Araştırıyor
Abu Dabi Menkul Kıymet Borsası Kripto Paraları AraştırıyorAbu Dabi Menkul Kıymet Borsası (ADX) yakın zamanda kripto paralar ve Blockchain teknolojisi hakkında yeni bir araştırma yaptı. ADX, yaptığı araştırmalar sonucunda Birleşik Arap Emirlikleri hükümetine sunmak için özel bir rapor hazırladı.

Yerel haber kaynaklarından WAM‘ın haberine göre ADX’in bu araştırmasına Merkezi Kayıt Kuruluşu da katkı verdi. ADX, hazırladığı raporda dijital para üretimi için gereken teknik ve pratik kriterleri belirlemeye, kripto para üzerinden hizmet sağlayan finans kurumlarının hangi şartlar altında desteklenebileceğini anlamaya çalışıyor.

ADX CEO’su Rashed Al Booshi tarafından yapılan açıklamalara göre ADX, geleneksel varlıkları bir kenara koyup daha yeni varlıklara geçiş yapmaya hazır durumda. Al Blooshi’nin açıklamalarına göre zaten bölge genelinde böyle bir geçiş süreci yaşanmaya başladı.

Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun da üyelerinden olan Booshi, yaptığı açıklamalarda ADX’in Blockchain odaklı projelerle ilgilenmeye ve bu tarz projelerin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğini belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’deki üst düzey finans otoritesi, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada kripto para sektöründeki yasa dışı faaliyetlerin “sağlam bir şekilde” düzenlenmesini istediğini vurguladı. Kripto para sektörünün etkili bir biçimde düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Richard Teng, aksi takdirde çeşitli finansal suçlarla karşı karşıya kalınabileceğini söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki diğer yetkililerin açıklamalarına göre hükümet önümüzdeki sene itibariyle ICO’lardan faydalanmayı planlıyor. Ülkenin menkul kıymet düzenleyicisi tarafından yapılan açıklamalara göre ICO’lar hakkında uluslararası danışmanlarla görüşmeler ve çalışmalar yapılıyor.

Abu Dabi Menkul Kıymet Borsası Kripto Paraları Araştırıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Abu Dabi Menkul Kıymet Borsası Kripto Paraları Araştırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash Erimeye Devam Ediyor: Bundan Sonra Ne Olacak? CoinFLEX CEO’su: Bitcoin ve Diğer Kripto Paraların Yüzde 80 Düzeltme Yaşaması Yeni Bir Şey Değil Bitcoin Haftayı Sakin Geçirebilir Son Dakika: Ripple (XRP) Coinbase’de Listeleniyor! Bitcoin Google Trends ‘de Beyonce’u Tekrar Geçti – Diğer En Çok Aranan Kriptolar ise… Kripto Para Siteleri ‘Kan’ Kaybediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır