Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin Yeni Korkusu: Meksika’dan Çin’e Uzanan Bitcoin Yolu

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin Yeni Korkusu: Meksika’dan Çin’e Uzanan Bitcoin Yolu
ABD’nin Yeni Korkusu: Meksika’dan Çin’e Uzanan Bitcoin YoluABD‘deki kolluk kuvvetleri, para aklamak için Çin’deki kripto para kanalları kullanan Meksika kartellerinden büyük endişe duyuyorlar.

Asia Times tarafından yapılan habere göre Çin’den ABD’ye ihraç edilen ve uyuşturucu yapımında kullanılabilen kimyasal maddelerin sayısı git gide artıyor. ABD’deki Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi’nin (DEA) kıdemli yetkililerinden Paul Knierim’e göre Çin’den ithal gelen maddelerdeki bu artış, çeşitli endişelere yol açıyor:

“Para aklamak için Çin’in ve genel olarak Asya’nın kullanılmasının sebebi, Çin’den ithal gelen kimyasalların artış göstermesi olabilir. (Karteller), Asya’daki kişilerle iletişime geçerek çok daha kolay bir şekilde para aklayabiliyorlar.”

Yeni Metotlar 

DEA, bundan birkaç hafta önce nakit paranın kullanımıyla ilgili bir rapor yayınladı. Bu rapora göre yasa dışı faaliyetler sebebiyle el konulan nakit para miktarı, son sekiz yılın en düşük seviyelerine geriledi. Peki nakit kullanımının azalmış olması, ABD’de artık daha az suç işlendiği anlamına mı geliyor? Pek değil.

Para aklama faaliyetlerini inceleyen DEA, başlıca olarak Çin’deki yeraltı bankacılığından şüpheleniyor. DEA, Çin’deki suçluların nakit para kullanmaktansa artık Bitcoin kullanmaya başladıklarını düşünüyor:

“Bu kişiler ABD’den, Avustralya’dan, Avrupa’dan gelen uyuşturucu parası karşılığında uyuşturucu satıcılarına Bitcoin satıyorlar. Uyuşturucudan kazanılan bu nakit para daha sonra Bitcoin karşılığında Çin vatandaşlarına veriliyor ve onlar da bu sayede paralarını Çin dışına aktarabiliyorlar.

Suçlular bu işlemlerin takip edilemeyeceğinden emin olmak için Bitcoin işlemlerini tezgah üstü (OTC) diye tabir edilen metotla gerçekleştiriyorlar.

ABD’nin Yeni Korkusu: Meksika’dan Çin’e Uzanan Bitcoin Yolu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin Yeni Korkusu: Meksika’dan Çin’e Uzanan Bitcoin Yolu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için teknik analiz ne diyor? Mehmet Çoban yorumluyor… Bitpay CEO’su: Bitcoin fiyatını hâlâ spekülasyonlar belirliyor Bitcoin destekli şirket, yeni ürününü piyasaya sürüyor Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya Geliyor Nasdaq Destekli Borsadan Ethereum Tabanlı Çığır Açacak Atılım Bitcoin Fiyatı Sıradaki Piyasa Döngüsünde 150.000 Doları Bulabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır