Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti, Siyasi Adayların Kripto Para Bağışı Almasını Yasakladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin Kaliforniya Eyaleti, Siyasi Adayların Kripto Para Bağışı Almasını Yasakladı
ABD’nin Kaliforniya Eyaleti, Siyasi Adayların Kripto Para Bağışı Almasını YasakladıABD‘deki Kaliforniya Eyaleti’nde siyasi seçimlerde yarışan adaylar artık kripto para aracılığıyla bağış toplayamayacaklar.

Eyaletteki Adil Politik Uygulamalar Komisyonu (FPPC) geçtiğimiz gün kripto para ile bağış toplama konusu hakkında bir oylama yaptı. FPPC’nin yaptığı oylamada kripto para bağışlarının 3’e 1 oyla yasaklanmasına karar verildi. FPPC’nin bu tarz bağışları yasaklamasının sebebi, kripto para ile yapılan bağışların tam olarak kim tarafından yapıldığının takip edilemiyor oluşu.

FPPC geçtiğimiz ay çeşitli toplantılar düzenleyerek siyasi seçimlerdeki sorunlar hakkında konuşmuştu. Bu konulardan biri de kripto para bağışlarıydı. Komisyon geçtiğimiz ay yaptığı görüşmelerde bu konu hakkında bir karara varamamıştı ancak bu durum artık değişti.

Komisyon’un bazı üyeleri bu tarz bağışların tamamen yasaklanmasını biraz aşırı buldular. Bazı üyelerse kripto para ile yapılmış bir bağışın kaynağının nasıl tespit edilebileceğini merak ediyorlardı.

FPPC temsilcilerinden birinin açıklamalarına göre komisyon her ne kadar bu gibi bağışları yasaklama kararı almış olsa da konuyla ilgili çeşitli araştırmalar yapmaya devam edecek:

“Ekibimiz kapsamlı bir araştırma yaptı, hissedarların görüşleri alındı ve bu şekilde bir karara varıldı. İlerleyen aylarda ve yıllarda bu konu hakkında daha fazla araştırma ve görüşme yapılacak.”

ABD’deki Federal Seçim Komisyonu, 2014 yılında aldığı bir kararla siyasi seçimlerde yarışan adayların kripto para aracılığıyla yapılmış bağışları kabul etmelerine izin vermişti. Bu izin hala yürürlükte bulunuyor.

Eyalet düzeyine baktığımızda ise Güney Carolina gibi eyaletlerin de Kaliforniya’ya benzer adımlar attığını görüyoruz.

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti, Siyasi Adayların Kripto Para Bağışı Almasını Yasakladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti, Siyasi Adayların Kripto Para Bağışı Almasını Yasakladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brezilyalı Büyük Yatırım Şirketi Kripto Para Ticaretine Adım Atıyor Bu Kripto Para Birimi Bir Haftada Yüzde 380 Artış Yaşadı! Yobit Borsası mı? Dikkat!!! Bitcoin’deki Death Cross Durumu, Golden Cross’a Dönüşecek Mi? Crypto.com’un Avrupa Genel Müdürü, Türkiye planlarını açıkladı Ripple (XRP) Dev OTC Hamleleriyle Öne Çıkıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır