Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin Dev Yatırım Şirketi Kurumsal Yatırımcılara Özel Dijital Para Hizmeti Verecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin Dev Yatırım Şirketi Kurumsal Yatırımcılara Özel Dijital Para Hizmeti Verecek
ABD’nin Dev Yatırım Şirketi Kurumsal Yatırımcılara Özel Dijital Para Hizmeti VerecekABD merkezli yatırım şirketlerinden Fidelity, Fidelity Digital Asset Services (dijital para hizmetleri) adlı yeni bir şirketin duyurusunu yaptı.

Yönetimi altında 7.2 trilyon dolar değerinde para bulunan Fidelity’nin açtığı bu yeni şirket dijital varlıklar üzerinden alım-satım imkanı sunuyor olacak ve şirketin bu hizmeti başlıa olarak “hedge fonları, aile ofisleri ve piyasa aracıları” gibi kurumsal yatırımcılara hitap ediyor. Ayrıca belirtmek gerekiyor ki şirket şu an için bireysel yatırımcılara hizmet vermeyi düşünmüyor.

Şirketin konuyla ilgili yayınladığı duyuruya göre bu yeni şirketin amacı kurumsal yatırımcılara “Bitcoin, Ethereum gibi dijital varlıkları güvenli bir şekilde saklama” imkanı sunuyor olacak. Yeni kurulan şirketin başına geçen Tom Jessop, CNBC‘ye verdiği röportajda Fidelity’nin dijital para sektörünü bundan “birkaç yıl önce” takip etmeye başladığını belirtti.

Greenwich Associates adlı bir araştırma firması bundan bir süre önce yaptığı çalışma sonucunda kurumsal yatırımcıların yüzde 70’inin kripto paraların gelecekteki finans sektöründe daha güçlü bir rol oynayacaklarına inandığını ancak bu şirketlerin çoğunun kripto para sektörüne giriş yapmadığını ortaya çıkarmıştı. Fidelity de Greenwich tarafından yapılan bu araştırmayı kaynak olarak gösterip, bu alanda harekete geçen kurumsal şirket sayısının azlığına dikkat çekiyor.

Jessop, verdiği röportajda şirketin zaten halihazırda “13 binden fazla kurumsal yatırımcıya” hizmet verdiğini ve dijital varlıklar üzerinden sunulacak hizmetlerin tamamen kurumsal ihtiyaçlara uygun tasarlanacağını belirtti.

ABD’nin Dev Yatırım Şirketi Kurumsal Yatırımcılara Özel Dijital Para Hizmeti Verecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin Dev Yatırım Şirketi Kurumsal Yatırımcılara Özel Dijital Para Hizmeti Verecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HitBTC ve Bitcoin Private geliştiricileri arasındaki anlaşmazlık BTCP’ye baskı yapıyor İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir JPMorgan’ın Kullanacağı Kripto Para Modeli, Başka Banka Tarafından ‘Zaten’ Kullanılmakta! DX.Exchange Kripto Para Platformu Aslında ‘Sahte’ Mi? Platformun Şüpheli Bir Firma İle Bağı Tespit Edildi! Yarılanma Sonrası Litecoin Fiyatı Ne Olur? Sıcak Gelişme: LedgerX, fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri için henüz onay alamamış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır