Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin Batı Virginia Eyaleti’ndeki Vatandaşlar Blockchain Uygulamasıyla Oy Kullanabilecekler

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin Batı Virginia Eyaleti’ndeki Vatandaşlar Blockchain Uygulamasıyla Oy Kullanabilecekler
ABD’nin Batı Virginia Eyaleti’ndeki Vatandaşlar Blockchain Uygulamasıyla Oy KullanabileceklerABD‘nin Batı Virginia Eyaleti’nde yaşayan vatandaşlar, yaklaşmakta olan siyasi seçimlerde oy kullanmak için sandık başına gitmek zorunda değiller. Vatandaşlar artık Blockchain tabanlı bir mobil uygulamayı kullanarak oy kullanabilecekler.

Denizaşırı yerlerde yaşayan Batı Virginia vatandaşları, yaklaşmakta olan seçimde oy kullanmak için Blockchain tabanlı bir uygulamayı kullanmaya başladılar. Voatz adlı bu uygulama, kayıtlı 24 farklı ülkede yaşayan vatandaşlara akıllı telefon kullanarak oy kullanma imkanı sunuyor.

Yalnızca belirli bir seçmen kitlesi için oluşturulan bu ‘uzaktan oy’ projesi, bu yılın Mart ayında denenmeye başlandı ve bu deneme süreci 8 Mayıs’ta tamamlandı.

Batı Virginia Eyaleti’nin bakanlarından olan Mac Warner, Ağustos ayında CNN’e bir röportaj verdi ve deneme sürecinin başarıyla tamamlandığını söyledi. Warner, deneme sürecinin sonuçlarının dört farklı şekilde denetlendiğini vurguladı.

Warner’ın personel şefi yardımcısı olan Michael L. Queen, Batı Virginia Eyaleti’ne bağlı bölgelerin Kasım ayındaki seçimde bu uygulamayı kullanıp kullanmama konusunda nihai kararı vereceklerini söyledi. Mobil uygulamayı kullanmak istemeyen kişiler yine sandık başına gidip oy verebilecekler.

Blockchain tabanlı oy uygulaması bazı kişiler tarafından eleştiriliyor ve bu eleştirilerin ana odağı güvenlik konusu oluyor. Demokrasi ve Teknoloji Merkezi’nin teknoloji biriminde görev alan Joseph Lorenzo Hall, konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“Mobil oy kullanmak çok kötü bir fikir. İnsanlar güvenlik seviyesi yerlerde olan cihazlarını kullanarak berbat durumda olan ağlarımız aracılığıyla oy kullanıyor, bu oylarını oya ait fiziki bir belge olmadan güvence altına almanın son derece zor olduğu sunuculara gönderiyorlar.”

ABD’nin Batı Virginia Eyaleti’ndeki Vatandaşlar Blockchain Uygulamasıyla Oy Kullanabilecekler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin Batı Virginia Eyaleti’ndeki Vatandaşlar Blockchain Uygulamasıyla Oy Kullanabilecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyada şu anda 11 unicorn blok zincir var, Binance, Ripple ve Coinbase de listede Vitalik Buterin: Bitcoin Cash SV’nin Durumu Bir Felaket! Bitcoin 6% artışla 11.005,9 seviyesinin üzerine çıktı Flaş kripto para haberleri: Bitcoin fiyat manipülasyonu, XRP’nin likiditesi ve daha fazlası… Bitfinex CFO’su Hissedarlara Güven Verdi: Birkaç Haftaya Erişim Sağlayacağız Kripto Para Piyasasında Artış: Ripple’dan (XRP) Yüzde 15’lik Performans!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır