Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme Yaptı
ABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme Yaptı

2/2
ABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme YaptıABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme Yaptı

2/2

ABD içerisindeki ve diğer ülkelerdeki birçok regülatör, özellikle son yıllarda blockchain analiz firmalarına ciddi anlamda yatırım yapmaya başladı ve bunun altında belirli sebepler yer alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Coinbase‘nin blockchain analiz firması Neutrino‘yu satın alması ile gündeme gelen blockchain analiz ve veri sektörü, aslında 2017 yılının başlarından beri gizli gizli büyümeye devam ediyordu.

Neutrino‘nun yanı sıra Chainalysis gibi birçok blockchain analiz firması, temel olarak kara para aklama veya terör finansmanı konularında hükümet kurumlarına ve direkt olarak devletlere veri sağlamakta. Neutrino gibi bazı firmaların kullanıcıların kişisel verilerini satması tepki toplasa da, kripto para sektörünün daha meşru bir hal alması için bu tarz firmaların varlığı ne yazık ki elzem.

The Block kaynağının aktardığı bir bilgiye göre ise, ABD’li hükümet ajansları ve kurumları bugüne kadar blockchain analiz firmalarına veri satın alımı için 6 milyon dolar civarında ödeme yapmış. IRS olarak bilinen vergi idaresi, ICE (NYSE:ICE) olarak bilinen gümrük muhafaza dairesi ve kolluk kuvveti FBI gibi kurumlar ödenen miktarın %84’ünü yapan kurumlardan üçü olarak öne çıkmakta. Dünya çapındaki bütün kurumaların blockchain analiz firmalarına ödediği miktar ise yaklaşık olarak 78 milyon dolar seviyelerinde.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz tarihlerde ShapeShift kripto para borsasının model değişimine gitmesinin sebebi de ABD’li hükümet kurumlarının yasal istekleri olarak biliniyordu. ShapeShift ilk olarak müşterini tanı kurallarına ve gerekliliklerine sahip olmasa da, daha sonra bu modelde değişikliğe gitmek zorunda kaldı.

İlgili haber:
ShapeShift’e Kolluk Kuvvetleri Tarafından Yapılan İsteklerde Yüzde 185 Artış Var

ABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Londra’daki Finans Şirketi Blockchain’e Geçiş Yapıyor Bitcoin halving (yarılamaya) 12 ay kaldı – Peki bu ne manaya geliyor? Kotliar: Bitcoin İşlem Ücretleri Düşmeye Devam Edecek Avusturya’da Çelik Ticareti Blockchain’e Aktarılıyor Kripto Para Borsasına Bomba, Başbakana ”Beyaz Toz” Yollayan İsveçli Adam Tutuklandı 15 Haziran kripto para piyasaları özeti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır