Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Mahkemeden Kripto Para Şirketine Ceza: 2.7 Milyon Dolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Mahkemeden Kripto Para Şirketine Ceza: 2.7 Milyon Dolar
ABD’deki Mahkemeden Kripto Para Şirketine Ceza: 2.7 Milyon DolarKripto para şirketlerinden AriseBank’in kurucuları, bir mahkeme kararı sonrasında 2.7 milyon dolar değerinde para cezasına çarptırıldılar.

Kripto Para Şirketine Ceza

ABD‘deki bir federal mahkeme, kripto para şirketlerinden AriseBank hakkında yaptığı soruşturma sonrasında şirket kurucularını para cezasına çarptırdı. Mahkemenin kararına göre AriseBank’in kurucuları 2.7 milyon dolar değerinde ödeme yapmak zorundalar.

Mahkeme, şirket hakkındaki soruşturmalarına yine ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) talebi üzerine başladı. SEC, AriseBank’in yasalara aykırı bir ICO düzenlediğini düşünerek mahkemeyle iletişime geçti. Mahkeme, konu hakkında yaptığı değerlendirmeler sonrasında AriseBank’in suçlu olduğuna karar kıldı.

AriseBank’in CEO’su Jared Rice, 4 milyon dolar değerinde bir dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle iki hafta önce Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından tutuklandı. Rice, insanların bu şirket aracılığıyla “sigortalı hesap açabileceklerini, geleneksel bankacılık hizmetlerden faydalanabileceklerini, kripto para hizmetlerinin yanı sıra Visa (NYSE:V) damgalı kredi ve banka kartlarına erişebileceklerini” iddia ediyordu. İnsanlardan bu şekilde yatırım toplayan Rice’ın iddiaları asılsız çıktı.

Mahkeme tarafından yapılan soruşturmalara göre Rice’ın ABD’nin Teksas Eyaleti’nde faaliyet gösterme izni, herhangi bir sigorta kurumuyla anlaşması ve Visa’yla hiçbir ortaklığı yoktu. Ayrıca bugün yayınlanan bir duyuruya göre Rice insanları kandırarak topladığı paraları tamamen şahsi çıkkarları için kullandı.

Toplanan yatırımların tamamen AriseBank’in çıkarları için kullanılacağını söyleyen, şirketin zaman içerisinde daha kaliteli bir hizmet sunacağını vaat eden Rice bu sözlerin hiçbirini tutmadı. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu ve federal mahkeme tüm bu unsurları göz önüne alarak kendisini para cezasına çarptırdı.

ABD’deki Mahkemeden Kripto Para Şirketine Ceza: 2.7 Milyon Dolar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Mahkemeden Kripto Para Şirketine Ceza: 2.7 Milyon Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

OKEx İki Yeni İtibari Parayı Desteliyor: Sterlin ve Baht Litecoin (LTC) Fiyatı Yüzde 17 Arttı! Bitcoin madencileri iflas ediyor: Peki bu durum ne zaman son bulacak? Ripple CEO’su: Bitcoin Blockchain’i, XRP Ledger’dan Daha Merkezi Tom Lee’den son dakika Bitcoin öngörüsü Bitcoin’in düşüşü, 207 milyon dolarlık pozisyonun tasfiyesine yol açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır