Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Kripto Para Borsaları Yaptırımlar Yüzünden İran’a Hizmet Vermeyi Bıraktılar

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Kripto Para Borsaları Yaptırımlar Yüzünden İran’a Hizmet Vermeyi Bıraktılar
ABD’deki Kripto Para Borsaları Yaptırımlar Yüzünden İran’a Hizmet Vermeyi Bıraktılar

2/2


2/2


ABD merkezli birkaç kripto para borsası, İran’a hizmet sunmayı bıraktı. Kripto para borsalarının aldıkları bu kararın arkasında ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımlar olabilir.

İran’daki Blockchain Topluluğu’nun yöneticisi olan Sepehr Mohammadi, yerel medyaya yaptığı açıklamalarda Binance ve Bittrex gibi bazı kripto para borsalarının, İran’daki vatandaşlara hizmet vermeyi bıraktığını söyledi.

ABD’nin Yaptırımlar

İran, ülkedeki petrolü yalnızca sekiz farklı ülkeye veriyor ve diğer ülkelerle anlaşma yapmayı reddediyor. Bazı uzmanlar İran’ın bu tavrını ABD’nin uyguladığı yaptırımlara bağlıyorlar. Ancak ABD-İran ilişkileri epey karmaşık bir hal aldı. Çünkü ABD yaptırım uygulamaya başladığı zaman İran radikal bir karar alıyor, İran ne zaman radikal bir karar alsa da ABD yaptırım uyguluyor.

ABD bu yılın Mayıs ayında İran’ın para birimine ve bazı yerel sektörlerine karşı çeşitli yaptırımlar uygulamaya başladı. Ancak ABD Başkanı Trump, bu yaptırımların yeterli olmadığını düşünerek geçtiğimiz günlerde daha farklı yaptırımlara onay verdi.

İran’daki IBENA adlı haber ajansına konuşan Mohammadi, bu yaptırımlar yüzünden ABD merkezli bazı kripto para borsalarının İran’daki vatandaşlara hizmet vermeyi bıraktığını açıkladı. Mohammadi’nin açıklamalarına göre bu borsalar hizmet vermeyi bırakmış olsalar da İran’daki vatandaşlara ait paraları bloklamadılar.

Devlet Destekli Dijital Para

ABD’nin yaptırımları, İran’daki yetkileri çeşitli alternatifler aramaya itti. Bu alternatiflerden biri de devlet destekli bir dijital para projesi.

Bundan kısa bir süre önce paylaştığımız haberde İran’daki Tuğgeneral Gholamreza Jalali’nin olası bir dijital para projesi hakkındaki yorumlarını paylaştık. Kendisi, kripto paraların özellikle uluslararası ticaret anlaşmalarında kullanışlı olabileceğini düşünüyor.


İlgili haber:
İranlı Tuğgeneral: ‘Yaptırımlardan Kaçınmak İçin Kripto Para Kullanılabilir’

ABD’deki Kripto Para Borsaları Yaptırımlar Yüzünden İran’a Hizmet Vermeyi Bıraktılar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Kripto Para Borsaları Yaptırımlar Yüzünden İran’a Hizmet Vermeyi Bıraktılar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dijital Para Piyasası Kripto Para Birimlerinde Yükseliş Sürüyor Analist görüşü: Bitcoin sakin pazar görünümü 2019’da tamamen değişecek Pump ve Dump ile Suçlanan Dev Yatırımcı, SEC’in Cezasını Kabul Etti! Justin Sun Beklenilen Vitalik Buterin – Nouriel Roubini Tartışması İçin 1 Milyon Dolar Ödül Koydu! Tyler Winklevoss: Bitcoin 15,000 doları geçecek, eğer 10,000 geçilirse

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır