Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki CFTC’nin Başkanı: ‘Kripto Paralar Gelip Geçici Değiller’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki CFTC’nin Başkanı: ‘Kripto Paralar Gelip Geçici Değiller’
ABD’deki CFTC’nin Başkanı: ‘Kripto Paralar Gelip Geçici Değiller’ABD’deki Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) başkanı olan Chris Giancarlo, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda kripto paralarla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’in Yasal Durumu

ABD’deki kripto para borsalarında Bitcoin tabanlı vadeli işlem sözleşmelerine ulaşmak son derece kolay. Ancak iş Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarına (ETF) geldiği zaman durum değişiyor. CFTC’nin başkanı olan Giancarlo, Bitcoin ile ilgili bu ayrımın nedenleri üstünde durdu. Giancarlo, Bitcoin’in ABD yasaları önünde ’emtia’ olarak sınıflandırıldığını, Bitcoin ETF’lerinin ise menkul kıymet olarak değerlendirildiklerini belirtti.

CFTC ve SEC gibi kurumların oldukça köklü olduklarını, bu kurumların tüzüklerinin 1930’lu yıllarda hazırlandıklarını söyleyen Giancarlo, eski zamanlarda hazırlanmış tüzüklerin zaman zaman günümüz şartlarına uyum sağlamadığını düşünüyor. Giancarlo’nun konuyla ilgili yorumu şu şekilde:

“SEC sermaye piyasalarını gözetleyen, bunu yaparken de özellikle bireysel yatırımcılara odaklanan bir kurum. Biz ise CFTC olarak türev ticaretine ve kurumsal yatırımcılara odaklıyız. Dolayısıyla biz kurumsal, SEC ise bireysel yatırımcılara yoğunlaşmış durumda.”

Kripto Paranın Geleceği

Giancarlo kripto paranın zaman içerisinde doların yerini alacağı düşüncesine oldukça şüpheli yaklaşıyor. Ancak Giancarlo’ya göre kripto paraları itibari paraların yerini alamadılar diye ‘başarısızlık’ olarak etiketlememek gerek. CFTC’nin başkanı Giancarlo, kripto paraların gelecekte de hayatımızın içerisinde yer alacaklarına inanıyor.

Giancarlo ayrıca ABD’deki kripto para sektörünün geleceğinden de umutlu. CFTC’nin başkanına göre ABD şu anda kripto paralarla ilgili pek çok konuda dünyaya öncülük ediyor:

“İlk Bitcoin türevlerini onaylayan, CME’deki Bitcoin vadeli işlemlerine izin veren ülke ABD’dir. Bu alanda dünyanın geri kalanından ilerideyiz. ABD’nin kripto paralarla ilgili pek çok alanda bir numara olduğuna dair hiç kuşku yok.”

ABD’deki CFTC’nin Başkanı: ‘Kripto Paralar Gelip Geçici Değiller’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki CFTC’nin Başkanı: ‘Kripto Paralar Gelip Geçici Değiller’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Trump’ın Golan Tepeleri Kararı Sonrası Dolar ve Euro’da Son Durum Lider Bitcoin borsasının Santander Bank ile ilişkisi sonlandı mı? Bitcoin Yakında Multi Trilyon Dolarlık Bir Varlık Sınıfı Olacak İddiası Bitcoin, ödeme devi Mastercard’ı geride bırakmaya çok yakın Sınıf-Eylem Suit Hedefleri Bankaya Açtığı Davayı Kazanan QuadrigaCX Borsasının Fonları, Hala İade Edilemiyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır