Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’de İzinsiz Kripto Para Ticareti Yapan Ofis Baskına Uğradı

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’de İzinsiz Kripto Para Ticareti Yapan Ofis Baskına Uğradı
ABD’de İzinsiz Kripto Para Ticareti Yapan Ofis Baskına UğradıABD‘deki bir takım federal kuruluş, geçtiğimiz ay düzenlenen bir kripto para soruşturması sırasında Michigan’daki bir teknoloji merkezini bastı.

Yerel haber kaynaklarına göre The Geek Group’un kurucusu olan Chris Boden, bundan birkaç gün önce YouTube üzerinden konuyla ilgili bir duyuru yaptı ancak bu duyurunun videosu kısa süre içerisinde platformdan silindi.

Boden’ın açıklamalarına göre kar amacı gütmeyen ve teknoloji alanında çalışmalar yapan The Geek Group ofisi, ABD’deki Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) tarafından baskına uğradı. FBI ve DHS yetkilileri bu baskın sırasında şirkete ait bazı bilgisayarlara ve diğer ekipmanlara el koydu.

Boden, yaptığı duyuruda “gerekli izinlere” sahip olmadığı halde kripto para ile ticaret yaptığını, bu yüzden hapis cezasıyla karşı karşıya olduğunu, süreç boyunca da yaklaşık 100 bin dolar değerinde yasal masrafının olacağını söylüyor.

Boden geçtiğimiz gün Facebook (NASDAQ:FB) üzerinden bir gönderi paylaşarak konuyla ilgili daha detaylı açıklamalar yapacağını belirtti. Ancak Boden’ın daha sonradan yayınladığı yazıdan bir kesit şu şekilde:

“Yasal danışmanlarımın tavsiyesi üzerine Hükümet’in halihazırda devam eden bu soruşturması hakkında daha fazla yorum yapmayacağım.”

ABD’deki yetkililer kripto paralarla ilişiği bulunan ve yasa dışı faaliyetler yürüttüğü düşünülen kişileri yakından takip ediyorlar. Geçtiğimiz ay Romanya’nın önde gelen kripto para borsalarından olan Coinflux’ın CEO’su da ABD’li yetkililerin talimatı doğrultusunda tutuklandı. Kendisinin tutuklanma sebebi dolandırıcılık, organize suç ve para aklama gibi faaliyetlere karışmak.

ABD’de İzinsiz Kripto Para Ticareti Yapan Ofis Baskına Uğradı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’de İzinsiz Kripto Para Ticareti Yapan Ofis Baskına Uğradı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

19 Kasım Ripple analizi: XRP fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, beklenen yön ve daha fazlası SEC Bitcoin ETF’si için onay verecek mi? Ünlü avukat Jake Chervinsky açıklıyor Tether’den İlginç Hamle! Önce 5 Milyar Dolar Bastı, Sonra Yaktı! Yatırımcılara favori altcoin’i soruldu: Ethereum ankette ikinci oldu Bitcoin’de teknik anlamda her şey 9 bin 500 dolara bağlı… Ayı Piyasası Sadece Kripto Paralar İçin Geçerli Değil – Nasdaq Ciddi Bir Düşüş Yaşamakta

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır