Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Mahkemesi Coinbase’e Bitcoin Cash Hakkında Açılan Davayı Reddetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Mahkemesi Coinbase’e Bitcoin Cash Hakkında Açılan Davayı Reddetti
ABD Mahkemesi Coinbase’e Bitcoin Cash Hakkında Açılan Davayı ReddettiDünyanın en büyük kripto para platformlarından birisi olan Coinbase, geçtiğimiz yıl Bitcoin Cash için destek vereceğini açıkladığından beri, firmanın başı ”Insider Trading” suçlamaları ile beladaydı. 23 Ekim tarihli mahkeme evraklarına göre ise, Coinbase sonunda bu dertten kurtulmayı başardı. Insider trading veya Türkçesi ile ”İçeriden Öğrenenlerin Ticareti” olarak bilinen olay, kripto para borsaları açısından  bir listeleme veya yenilik yapılmadan önce bu bilginin üçüncü taraflara sızdırılması anlamına gelmektedir.

ABD Bölge Yargıcı Vince Chhabria, Arizona vatandaşı davacı Jeffrey Berk‘in ”iddiaları için yeterli adli dayanaklar” sunamadığına karar verdi. Dava ilk olarak Coinbase kripto para borsasına karşı geçtiğimiz Mart ayında açılmıştı ve Berk kendi iddiasına göre ”sonuç olarak finansal kayıp” yaşayan bütün Coinbase müşterileri adına dava açtı. Berk, finansal kayıplarının sebebi olarak da 19 Aralık ile 21 Aralık 2017 tarihleri arasında borsanın BCH desteğini açıkladığı zamanlardaki ”görevini kötüye kullanmasını” öne sürmekte.

Berk söz konusu tarihlerde Coinbase elemanlarının ve diğer içerideki kişilerin halka açılması yasak olan bir bilgi sayesinde finansal kazanç elde ettiklerini vurguladı.

”19 Aralık 2017 tarihinde, kendi elemanlarına konu hakkında tam olarak ne zaman BCH desteğinin verileceğini açıkladıktan bir ay sonra, Coinbase birden bire BCH için alım satım desteği vereceğini açıkladı. Tabii ki önceden bilgi alan kişiler de anında Coinbase ve GDAX platformunu al ve sat emirleri ile doldurup, BCH’yi çok ucuz fiyatlardan alarak kazanç elde ettiler.”

Yargıç ise Berk’in şikayetinin herhangi bir kanıta sahip olmadığına karar verdi ve davayı düşürdü.

ABD Mahkemesi Coinbase’e Bitcoin Cash Hakkında Açılan Davayı Reddetti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Mahkemesi Coinbase’e Bitcoin Cash Hakkında Açılan Davayı Reddetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun – Warren Buffett Yemeği Gerçekleşecek mi? Justin Sun 800 Milyon Dolarlık Token Yaktığını Duyurdu Çin’deki Gelişmeler Bitcoin’de 14.000 Dolar Hedefini Yeniden Tetikleyebilir Tron, Liverpool futbol kulübü ile ortak oldu 11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi? Güney Kore, Blockchain ve Fintech Girişimlerine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır