Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Hazine Bakanlığı, İki Bitcoin Adresini Yaptırım Listesine Ekleme Kararı Aldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Hazine Bakanlığı, İki Bitcoin Adresini Yaptırım Listesine Ekleme Kararı Aldı!
ABD Hazine Bakanlığı, İki Bitcoin Adresini Yaptırım Listesine Ekleme Kararı Aldı!Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, bugün yaptığı resmi açıklamada, iki kripto para adresini kendi bireysel yaptırım listesine eklediğini duyurdu.

Hazine Bakanlığına bağlı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, iki İran vatandaşını kendi Specially Designated Nationals (SDNs) isimli listesine eklediğini duyurdu. Söz konusu liste özellikle kara para aklama ve terör finansmanına karşı ABD tarafından milliyet ve ülke ayrımı yapmadan bütün dünyada kullanılmakta ve belirli suç aktivitelerine karışan suçluları cezalandırmak ve bunlara yaptırım uygulamak için kullanılmakta.

Daha önce bir çok İran vatandaşının girdiği listede bu iki kişinin özel olduğu konu ise, beraberlerinde listeye alınan ve yaptırım uygulanacak olan Bitcoin adresleri. Listenin tarihinden beri ilk defa bir Bitcoin adresi de fiziksel adres, posta adresi, e-mail adresi ve buna benzer bilgiler ile birlikte listeye girmiş oldu.

Hazine Bakanlığı kendi resmi Twitter adresinden yaptığı açıklama ile de olayı doğruladı ve söz konusu adreslerden milyonlarca ABD doları değerinde yasa dışı işlem yapıldığını vurguladı. Yaptırım kararı ile ABD vatandaşlarının söz konusu adreslere hiçbir işlem yapmaması gerektiği uyarısında bulunan ABD yetkilileri, ”Hazine Bakanlığı, siber alemde dijital para birimlerini kendi çıkarları için kullanma girişiminde bulunan İran ve diğer devletleri agresif bir şekilde takip etmeye devam edecektir.” ifadesini kullandı.

Yaptırım listesine giriş yapan Khorashadizadeh ve Ghorbaniyan‘ın ise SamSam isimli kötü amaçlı yazılımın finansal işlemlerini yapma suçundan bu cezaya çarptırıldığı bilinmekte. Yazılımın geçtiğimiz yıllarda içerisinde hastaneler, üniversiteler ve hükümet kurumları da dahil 200’den fazla kurbanı olduğunu bilinmekte.

ABD Hazine Bakanlığı, İki Bitcoin Adresini Yaptırım Listesine Ekleme Kararı Aldı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Hazine Bakanlığı, İki Bitcoin Adresini Yaptırım Listesine Ekleme Kararı Aldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İran, Bitcoin ve kripto paraları yasakladı Türk Uzmanlar Anlatıyor: Bitcoin ve ICO’ların Türkiye İçin Önemi Rakuten’in Beklenen Bitcoin Girişiminde Yeni Gelişme 15 Ocak 2020: kripto para piyasalarında son durum Bu formasyona göre Bitcoin düşebilir Analist: Binance Coin’in Yükselişi Devam Edecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır