Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması

Ana Sayfa » GÜNCEL » AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması
AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması

© Reuters.  AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması© Reuters. AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması

Avrupa Birliği kripto varlıkların sınıflandırmasının ve regülasyonların geliştirilmesine odaklanacak. Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Viyana’daki Ekonomik ve Mali İşler Konseyi’nin (Ecofin) son toplantısında kripto paralar ile ilgili konuştu.

Dombrovskis’e göre kripto varlıklar yoluna devam ediyor ve kripto piyasasındaki yeni türbülanslara rağmen hala büyümeye devam ediyor.

Avrupa Birliği, kripto para birimleriyle ilgili önemli meseleleri ele almak için, ana sorun olan kripto varlıklarının nasıl kategorize edileceği ve sınıflandırılacağına odaklanacak. Ayrıca örgütün mevcut YG’yi ele alacağını belirtti. Mali düzenleme uygulanabilir, ya da yeni kurallar geliştirmeye ihtiyaç varsa.

Dombrovskis’in de vurguladığı gibi, Komisyon, kriptoların durumunu belirlemek için sağlam bir zemin sağlamak için kripto varlıklarının düzenleyici bir haritalandırmasını geliştirmek ve bu alanda daha fazla adım atmak için Avrupa Denetleme Makamları ile işbirliği yaptı.

Dombrovskis konuşmasında, ICO’lara özel bir dikkat göstererek, bunların alternatif bir finansman alternatifi olarak nitelendirildiğini ve ICO’ların geçen yıl 6 milyar dolar ürettiğine dikkat çekti. Dombrovskis, bu rakamın 2018’de büyük ölçüde daha büyük olacağını vurguladı.

Alandaki diğer problemlerle ilgili olarak Dombrovskis, şeffaflık eksikliği, piyasa bütünlüğünü, kara para aklama, dolandırıcılık ve hacklemeyi de içeren kripto yatırımcıları için önemli risklerden de bahsetti.

Bu bağlamda, Letonyalı politikacı, sektörün dinamiklerini izleme ihtiyacını ortaya koydu ve Finansal İstikrar Kurulu (FSB) ve G20’de küresel ortaklarla işbirliğinin önemini vurguladı.

Bu yaz FSB, kripto varlıklarının küresel finansal istikrar için herhangi bir maddi risk oluşturmadığını iddia ederken, kürenin hala hızlı pazar gelişmesi nedeniyle derinlemesine izlemeye ihtiyacı var.

5 Eylül’de, Belçikalı düşünce kuruluşu Bruegel’in, Kripto para birimleriyle ilgili UU düzeyinde birleşik yasalar ve ICO’lar için daha fazla düzenleme çağrısında bulunan bir rapor yayınlamıştı.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu Bitcoin grubunun eylem planı başarılı olursa birçok kripto para borsası çökebilir Vitalik Buterin’e fahri doktora unvanı verildi Ripple Coinbase Borsasına bir adım daha yaklaştı İnsanlar Bitcoin Fiyatı Yükselirken Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Çalışıyorlar Binance BCN ve ICN’nin da Aralarında Bulunduğu 4 Kriptoyu Listeden Kaldırıyor!! Tim Draper, Bazı Bitcoin Yatırımcılarının “Hata Yaptığını” Söyledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır