Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

4 Bin Dolarlık Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyen Faktörler ve Trendler

Ana Sayfa » GÜNCEL » 4 Bin Dolarlık Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyen Faktörler ve Trendler
4 Bin Dolarlık Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyen Faktörler ve Trendler

© Reuters.  © Reuters.

Sonunda, Bitcoin (BTC) boğaları harekete geçti ve satın alma baskısıyla Bitcoin (BTC) fiyatı 4.000 doları geçti. Tabii ki, teknik göstergeler, toplumsal duyarlılık gibi nedenler fiyattaki yükselişi tetikledi, ancak bu rallinin arkasındaki faktörler ve trendler ne? Gelin buna daha yakından bakalım.

Çin’den Para Çıkışı
Gündelik bir satıcı olan ve geceleri Bitcoin trader’ı olan Anton Pagi, yakın zamanda bu rallinin arkasında olabilecek az bilinen bir istatistiğe dikkat çekti. Attığı bir tweet ile kripto para alım satım işlemlerine dikkat çekti. Pagi, diğer analistler gibi toplu hacimlere değinmedi, ancak belirli borsaların hacimlerine bakılmasını söyledi.

Pagi, Asya özellikle de ana kara Çin’e (yasağa rağmen) yakın yerlerdeki borsaların hacimlerinin son zamanlarda arttığını söyleyerek ilginç bir veriyi işaret etti.

Bunun ne anlama geldiğiyle ilgili olarak, Pagi, Şanghay Kompozit Endeksi’nin bugüne kadarki %21’lik kazancına dikkat çekiyor ve Çinli yatırımcıların portföylerini özellikle BTC aracılığıyla daha riskli hale getirme eğiliminde olduklarını belirtiyor.

Durumu daha iyi açıklamak için Pagi, veri analiz sağlayıcısı CoinLib’in (aşağıdaki grafik) bir grafiğine dikkat çekerek geçtiğimiz günlerdeki Çin Yuan’ının akışına bakılması gerektiğini söylüyor. Ülkedeki yatırımcıların hükümet yasaklarını nasıl atlattıkları belli değil, ancak potansiyel olarak Bitcoin fiyatını artıran faktörler arasında bölgeden gelen net bir kaynak girişinin olduğu açıkça görülüyor.

BitMEX Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri
Bitcoin fiyatını 4.000 doların üzerine iten bir başka faktör ise BitMEX’in vadeli işlem sözleşmeleri olabilir.

Analist Luke Martin, geçmişte borsada üç aylık sözleşmeler yapıldığında Bitcoin’in kısa vadeli bir pompaya maruz kaldığını açıkladı. Bitcoin fiyatı 3.800 dolara yakın bir seviyede işlem görürken BitMEX vadelilerinin süresi sonra erdi. Yeni sözleşmelerinin yapılmasından sadece günler sonra kripto para biriminin fiyatı 4.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı.

Martin’e göre, Bitcoin için yeni BitMEX vadeli sözleşmelerinin süresinin başlamasıyla Bitcoin fiyatındaki artık tetiklenmiş oldu.

Diğer Önemli Gelişmeler
Yukarıda belirtilen katalizörler oldukça güvenilirler, ancak tartışmalı olarak oldukça olumlu olan son haber döngüsüne kıyasla aslında soluk kalıyorlar.

Kurumsal katılım hakkında hala çok konuşuluyor ancak, son zamanlarda yüzünü gösteren bir endüstri trendi var. Bu trend dev teknoloji şirketlerinin endüstriyi yakından ilgilendiren atılımlarından oluşuyor.

Samsung (KS:005930), kısa bir süre önce Galaxy S10 amiral gemisi serisinde “Blockchain Keystore” denilen ilk tüketici kripto para birimi ürününü açıkladı. Cihazın milyonlarca kullanıcısını bu yeni dünyaya maruz bırakacak yeniliğin Ethereum tabanlı bir cüzdan ve DApp tarayıcısı olduğu iddia ediliyor.

HTC’nin kripto (Exodus) bölümünün başkanı Phil Chen, bu haberin benimsenme için muazzam olduğu ve memnuniyetle karşılanması gerektiği görüşünde. Yine de Chen’in bu durumda hoşlanmadığı bir şey var. O da Samsung’un Blockchain Keystore’unun şimdilik yalnızca Ethereum’i destekliyor olması.

Aynı şekilde, Facebook (NASDAQ:FB) yaygın tüketim için tasarlanan ilk Blockchain odaklı ürünü üzerinde çalışıyor. FBCoin adı verilen kripto para biriminin sosyal medya devinin engin ekosistemi için tasarlanan bir tür stablecoin olduğu iddia ediliyor. Dijital varlığın açık kaynak kodlu veya merkeziyetsiz olup olmadığı net olmasa da analistler bunun milyonlarca insanı kripto para piyasasına girmeye ikna etmeye yeteceğini iddia ediyor.

Geçtiğimiz hafta, Boston merkezli ve tanınmış bir finans hizmetleri sağlayıcısı olan Fidelity Investments, şimdilik belirli bir müşteri listesi için Bitcoin gözetimi ve ticareti sunan Dijital Varlık Hizmetleri bölümünü hafif bir şekilde başlattığını duyurdu. Dijital Varlık Hizmetleri başkanı Tom Jessop, bir röportajda 450 kurumun %20’sinin Bitcoin gibi kripto para birimleri ile ilgilendiğini iddia etti.

The post 4 Bin Dolarlık Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyen Faktörler ve Trendler appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

4 Bin Dolarlık Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyen Faktörler ve Trendler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ETF’si İçin Son Yorum Günü Olan 5 Kasım Geride Kaldı: Artık Karar Bekleniyor Bitcoin ve Kripto Paralar, Kasım Ayına Ilımlı Artışlarla Girdi Bitcoin Son 6 Günün Değerlerine Yakın; OECD Kriptoları İnceliyor Opera Tarayıcısının Yeni Versiyonu Yayınlandı: Kripto Para Cüzdanı Var Vitalik Buterin Ethereum’dan Ayrılacağı Yönündeki Çıkan Haberler ile İlgili Konuştu Kamudan SEC’e Çağrı: Bitcoin ETF’sini Onaylamayın!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır