Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

26 Fransız Şirketi ve 5 Banka, R3’ün Corda Blockchain Ağı Tabanlı KYC Denemesini Tamamladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » 26 Fransız Şirketi ve 5 Banka, R3’ün Corda Blockchain Ağı Tabanlı KYC Denemesini Tamamladı
26 Fransız Şirketi ve 5 Banka, R3’ün Corda Blockchain Ağı Tabanlı KYC Denemesini Tamamladı

2/2


2/2


3 Aralık tarihinde RCI Bank and Services isimli firma tarafından yapılan basın açıklamasına göre , 26 Fransız şirketi ve 5 büyük banka, blockchain tabanlı KYC (müşterini tanı) testlerini tamamladı.

Fransız bir otomotiv finansman ve sigorta şirketi olan RCI Bank and Services, blockchain konsorsiyumu R3 ile yapılan ortaklığın mümkün kıldığı blockchain tabanlı müşterini tanı süreci hakkında detayları paylaştı.  Yapılan basın açıklamasına göre, firmaların yaptığı Proof-of-Concept (PoC) testi, yerel maliye ve finans profesyonellerinin yer aldığı bir ağ olan Association Française des Trésoriers d’Entreprise (AFTE) katılımı ile gerçekleştirildi.

Teste katılan firmaların açıkladığına göre, R3 konsorsiyumu üyesi olan RCI Bank and Services, katılımcıların ortak bir ağ üzerinde KYC isteklerini karşılayıp karşılamayadığını denedi ve sürece dev bankacılık grupları BNP Paribas (PA:BNPP) ile Societe Generale (PA:SOGN) gibi kurumlar da katılım gösterdi. Bunun yanı sıra sigortacılık, danışmanlık, otomotiv ve gıda endüstrilerinin de ötesinde, perakende satış ve Allianz (DE:ALVG) France, Natixis Insurance gibi firmalar da katılım gösterdi.

AFTE Fintech Komisyonu’nun başkanı olan Ignacio Sanchez-Miret, Corda KYC çözümünün temelde iki önemli hedefi başardığını ifade etti. ”Blockchain’in kurumlar için olan gizemini aydınlatma ve aradaki boşluğu kapatma” hedeflerine ulaştıklarını belirten başkan, sigortacıların ve kurumların aynı düzeyde beraber çalışabilmesinin mümkün olduğunu ifade etti.

BNP Paribas geçtiğimiz Kasım ayında İspanya’nın en büyük ikinci bankası olan BBVA (MC:BBVA) ile blockchain üzerinden 150 milyon dolarlık sendikasyon kredisi verme testini de başarı ile tamamlamıştı.


İlgili haber:
İspanyol Bankacılık Devi BBVA, Blockchain Kullanarak 150 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Verdi!

26 Fransız Şirketi ve 5 Banka, R3’ün Corda Blockchain Ağı Tabanlı KYC Denemesini Tamamladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

26 Fransız Şirketi ve 5 Banka, R3’ün Corda Blockchain Ağı Tabanlı KYC Denemesini Tamamladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin madenciliğine 260 milyon dolarlık ekipman Mahkeme, BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik’in Suçlamalarını Düşürdü Liquid Borsasının GRAM Token Satışı Hakkında Korkutucu İddia! BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin Kullanılmakta Alman Politikacılar Blockchain Stratejisinin Kripto Ticaretini İçermesini İstiyor ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut Değiller

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır