Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

111.000 BTC’lik Balina Aslında Silk Road ile Bağlantılı Değil Mi? Güvenlik Platformu Wizsec Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » 111.000 BTC’lik Balina Aslında Silk Road ile Bağlantılı Değil Mi? Güvenlik Platformu Wizsec Açıkladı
111.000 BTC’lik Balina Aslında Silk Road ile Bağlantılı Değil Mi? Güvenlik Platformu Wizsec Açıkladı

3/3


2/3


Geçtiğimiz günlerde içerisinde 111.000 adet BCH ve BTC bulunan kripto para hesabının, (o zamanki değere göre 800 milyon dolar civarında), harekete geçtiğini ve çeşitli yerlere fon gönderdiğini sizlerle paylaşmıştık.


İlgili haber:
800 Milyon Dolarlık BTC ve BCH Harekete Geçti – Peki 111.000 BTC ve BCH’lik Balina Kim?

Reddit üzerindeki kullanıcıların yorumlarına göre, söz konusu cüzdan eski Silk Road işletmecisi olduğu iddiasıyla tutuklanmış olan Ross Ulbricht‘e aitti. Daha sonra ortaya çıkan başka bir teori ise, söz konusu cüzdanın içerisindeki fonların aslında Mt Gox‘un hesaplarına bağlı olduğu yönünde vurgulanmış ve ciddi bir ilgi çekmişti.


İlgili haber:
1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin, Yakında Piyasalara Salınacak – Piyasalar Darbe Alır Mı?

Bütün bunlara rağmen, güvenlik uzmanlarının toplandığı bir platform olan Wizsec‘in dün yaptığı açıklamalara göre, hesaplar ne Mt Gox’a ne de Silk Road ile ilişkili birisine ait. Wizsec özellikle Reddit üzerinde yapılan yorumların sosyal medya üzerinde ciddi bir FUD yarattığını vurguladı ve konuya açıklık getirdi.

111.000 BTC’lik Cüzdan Hakkındaki Hype, Çok Anlamsız
Wizsec yaptığı açıklamalarda özellikle geçtiğimiz haftalarda bu konu üzerine yoğunlaşan kişilerin yaptıkları tartışmaları çok anlamsız bulduğunu, olayın aslında o kadar da önemli olmadığını ifade etti. Bir Twitter kullanıcısının Wizsec’e yönelttiği soru üzerine cevap veren platform yetkilileri, konu hakkında şunları ifade etti:

”(Cüzdan) eski bir Mt Gox balinasına ait – şüpheli değil, sadece çok iyi yatırım yapmış birisi. Mt Gox’a ait değil, sadece zamanında Mt Gox üzerinde (BTC ve BCH) satın almış birisi.”

Firma bunun üzerine yaptığı başka bir açıklamada, Mt Gox’un şu sıralar müşterilere ödeme yapmanın yanından bile geçemeyeceğini ve eninde sonunda yaşanacak ödeme sonrası piyasalara olan etkinin de kayyumun hareketlerine bağlı olacağını vurguladı.

111.000 BTC’lik Balina Aslında Silk Road ile Bağlantılı Değil Mi? Güvenlik Platformu Wizsec Açıkladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

111.000 BTC’lik Balina Aslında Silk Road ile Bağlantılı Değil Mi? Güvenlik Platformu Wizsec Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kongre üyeleri: Kripto paralar için SEC kriterleri demode! Kripto Para Borsaları Zarar Ederken, Coinbase Girişim Üstüne Girişim Yapıyor True USD, Her Bir TUSD’nin Dolar Karşılığını Gösterecek Bir Sistem İçin Çalışmaya Başladı Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..! Deutsche Bank’a Bitcoin üzerinden kara para aklama gerekçesi ile operasyon. Binance Marj Ticareti İçin 1.000 Kişi Arayışına Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır