Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

1 Milyon Dolarlık Bitcoin Opsiyon Pozisyonu, 28 Aralık Tarihinde Kapanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Opsiyon Pozisyonu, 28 Aralık Tarihinde Kapanıyor
1 Milyon Dolarlık Bitcoin Opsiyon Pozisyonu, 28 Aralık Tarihinde KapanıyorŞikago Üniversitesinde eskiden portföy yöneticisi olarak çalışmış olan ve şu an Blocktower Capital‘ın CIO’su olarak görev yapan Ari Paul, geçtiğimiz sene aldığı bir karar sonucunda çok büyük bir zarara girmek üzere. Bitcoin opsiyonlarındaki en büyük pozisyonun sahibi olan Ari Paul, geçtiğimiz 2017 yılının Aralık ayında tamı tamına 1 milyon dolarlık bir yatırım ile, 28 Aralık tarihini – büyük ihtimalle – endişe ile beklemekte.

Bitcoin’in 20.000 dolar zirvesini bulmasından sonra ( yaklaşık 16.200 dolar değerindeyken) o zamanlarda mantıklı bir karar gibi görünen bir olaya imza atan Paul, LedgerX’te kullanım için 50.000 dolar gerektiren ve vadenin bitiş tarihi 28 Aralık 2018 olan 1 milyon dolarlık alım opsiyonundan satın almıştı.

Zararı Şimdiden %100’e Yakın
Paul’un önümüzdeki iki buçuk hafta içerisinde 50.000 dolar değerinin üzerinde olmazsa, Ari Paul tamamen zararla kapanış yapmış olacak. Bunun gerçekleşmesi için de Bitcoin’in önümüzdeki iki buçuk haftalık süre içerisinde yüzde 1.400 gibi rekor bir artış yaması gerekiyor. Zamanında 50.000 dolarlık alımların her biri 3.600 dolar iken, şu an Bambouclub isimli kripto para analistinin aktardığına göre 40.000 dolarlık opsiyonların her biri Deribit platformu üzerinde 9.60 dolardan alım görmekte. Yani Paul şimdiden %99.73’lük bir zarar etmiş durumda.

Paul geçtiğimiz 2017 yılının 26 Aralık tarihinde, CNBC ile yaptığı röportajda söz konusu pozisyonu alanın kendisi olduğunu belirtmiş ve bunun ”insanların düşündüğü kadar ilginç olmadığını” ifade etmişti. Paul daha sonra yaptığı açıklamada insanlara böyle bir pozisyon tavsiyesinde bulunmadığını da vurgulamıştı.

1 Milyon Dolarlık Bitcoin Opsiyon Pozisyonu, 28 Aralık Tarihinde Kapanıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

1 Milyon Dolarlık Bitcoin Opsiyon Pozisyonu, 28 Aralık Tarihinde Kapanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Suudi Arabistan Halkı Kripto Para Alımından Korkuyor Mu? Dev iddia: Bu telefon ile ayda 2 Ethereum kazanacaksınız Bitcoin için müthiş bir gelişme! Artık Bitcoin, hisse senedi piyasasında ..! Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar İşte Çin’e Göre En İyi Kripto Paralar! Araştırma: Bitcoin Türev Borsaları Rekor Hacme Ulaştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır