Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Düşüyor Mu?

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Ripple Düşüyor Mu?
Ripple Düşüyor Mu?

Ripple bugün %30’dan fazla bir düşüş gösterdi. Bu düşüşler neredeyse 15 kripto para birimlerinde de görüldü.Geçen sene %35,000 ‘den toparlanan XRP fiyatı 4 Ocakta 3.85 dolarlık seviyesini görmüştü. Ama boğa koşuşu sonrasında düşüş yaşanmıştı. Hafta sonu boyunca XRP düşüşyaşamadan önce 3.00 $’a yakın bir işlem görüyordu.

Piyasa değeri bazında dünyanın üçüncü büyük şifreleme oranı 2.34 $ seviyesinde işlem görüyor.Bugün 15 kripto parada düşüş meydana geliyor. En kaybedenler ise bitcoin cash(%17.5) litecoi(%12.9) Cardano(%8.68) NEM(%8)Stellar(%7).

24 saatte görülen XRP’de ki %30’luk düşüş belki de kriptokrasinin geleceği hakkında çelişki yaratıyor. Örneğin, piyasa uzmanları fiyatlar 6.80$’ın üzerine çıkarsa XRP’nin bitcoinden daha büyük bir pazar payı elde edebileceğini söyledi. Aynı zamanda Pugilist Ventures, XRP yükselişini bu sene deavm ettirirse Ripple’in uzun vadeli temelleri atılabilir.

Uzun vadeli temeller olumlu görünse de kısa vadeli teknik destek olumsuz görünüyor.Grafiğe göre;

  • Düşüş doji değişimi (Perşembe günü doji mum ve Cuma günü düşüş eğilimi) ile belirtildiği üzere kısa vadeli bir top 3.3170 $ (4 Ocak yüksek) seviyesinde.
  • 2,78 dolardan (gün içi yüksek) 2,45 dolara keskin bir düşüş, düşüş doji tersine çevrildi.
  • Göreceli kuvvet endeksi (RSI), aşırı alım bölgesinde (70.00’ın üstünde) daha düşük seviyelere doğru hareket ederek, XRP’de daha derin bir gerileme potansiyeli olduğunu göstermektedir.

Yukarıdaki grafik, XRP’nin 5 Ocak’ın en düşük seviyesi olan 2.15 $ ‘dan keskin toparlanmayla yararlanmaktan başarısız olduğunu ve bugün erken saatlerde yükselen trend çizgisi desteğini ihlal ettiğini gösteriyor.

Ayrıca, RSI düşüş eğilimli topraklara düştü.

Görünüm

  • XRP düşüşü 2,14 dolara (yüzde 38,2 Fibonacci gerilemesi) uzatacak şekilde görünüyor. Bir ihlal, 1.778 doları (yüzde 50 Fibonacci cezanın kaldırılması) ortaya koyuyor.
  • Yüksek tarafta ise, gün içi en yüksek 2,78 TL’nin üzerinde (UTC’ye göre) yalnızca 3,3170 $ (geçen hafta en yüksek) yeniden test kapısı açılıyor.
Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Düşüyor Mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Kripto Para Mı Geliyor? Belarus Teknik Üniversitesi, Kripto Para Diploma Programı Başlatıyor Çarşamba Günü Piyasalara Dair Bilmeniz Gereken 5 Şey Tezos Kurucularına Dava Tasarısı Bitcoin fiyatları Peter Thiel’ın Fonu’nun yatırım açıklamasıyla yükseldi Türkiyede Bitcoin & Altcoin Satan Borsalar | Dijital Para Platformları

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır