Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ICO Sahteciliği

Ana Sayfa » BORSALAR » ICO Sahteciliği
ICO Sahteciliği

İki yeni madeni paranın (ICO) yatırımcıyı dolandırmakla suçlanan bir New Yorklu işadamı, geçen hafta mahkemede suçsuz olduğunu itiraf etti. Önceden de bildirildiği üzere Maksim Zaslavskiy , bir aydan kısa bir süre önce menkul dolandırıcılık yapmak için komplo kurmakla suçlandı. 1 Aralık tarihli dosyalar, Zaslavskiy’in suçlamaları kabul etmediğini gösteriyor. Ve Crain’in raporuna göre , Zaslavskiy, Brooklyn merkezli bir mülkle kefalet olarak 250.000 dolar tutarında kefalet gereksinimi sağladı.

Zaslavskiy’e karşı açılan dava iki ICO’ya bağlı – biri gayrimenkulle bağlı olduğu iddia ediliyor, diğeri kıymetli taşlarla bağlantılı savcıların doğada hayali olduğu iddia ediliyor.

“Zaslavskiy ve ortakları, Zaslavskiy’in gayrimenkulün veya elmasın yatırımları desteklemediğini bildiği halde, yeni ICO’lar kullanarak söz vererek yatırımcılara yatırım yapmaya teşvik etti.” 

ABD hükümetinin ICO organizatörünü sorumlu tutmak istediği haberi ilk olarak Eylül ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kaydedilen ve dolandırıcılık yasağı ihlallerini içeren ayrı bir davada dava açıldığında patladı . O zamanlar Ajans, ICO’lara bağlı iki şirketin yanı sıra Zaslavskiy’in de kendisi için varlık dondurma garantisi verdi.

1 Aralık’tan itibaren ilave mahkeme başvuruları, ABD hükümetinin ve Zaslavskiy’in olası bir savunma anlaşması üzerinde görüştüğünü gösteriyor.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ICO Sahteciliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TradeShift CEO’su: Blockchain Küresel Tedarik Zincirlerini Destekleyecek Kadar Olgun Değil EOS’un Arkasındaki Block.one Şirketinde Neler Oluyor? Kıdemli Dört Yönetici İstifa Etti Finansal Uzman: Bitcoin Kan Kaybetmeye Devam Ediyor Ama Yine De Eskisinden Daha Stabil Jackson Palmer: Kullanıcıları Merkeziyetsiz Uygulamalara Çekmek İçin Teşvik Gerekiyor Reddit Bitcoin ve Kripto Para Tahmininde Yardımcı Olabilir mi? Öncü Finans Platformu Investing.com ‘En İyi Kripto Para Haber Portalı’ Seçildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır